TO DLA TWOJEGO DOBRA

TO DLA TWOJEGO DOBRA

Opis

Technika oddziaływania za pomocą motywów na wolę. Chodzi o to, aby wmówić wam, że jeśli zrobisz to, co chce Wielki Manipulator, to będzie dla Was niebywale korzystne, podczas gdy w rzeczywistości wcale tak nie jest. Jednym zdaniem: żebyście chcieli to, czego nie chcecie. Żebyście robili to co chce kto inny i jeszcze poczuli, że właśnie o to chodzi i tego właśnie pragniecie.

 

Przykład

-          Podpisanie tej umowy leży w głęboko rozumianym pańskim interesie. Dopiero teraz po nawiązaniu współpracy z naszą firmą spełnia się wszystkie pańskie marzenia: rozwój osobisty, rozmach działania, perspektywy na przyszłość dla pana i pańskich ludzi.

 

-          Kochanie, jeśli kupimy kino domowe będziesz mógł przyprowadzać kolegów na mecze. Prawda, że tego chcesz….Nie masz pojęcia, jaki będziesz szczęśliwy przy piwku z kolegami..

 

Obrona

¨      Dobrze jest wiedzieć jakie są nasze rzeczywiste  pragnienia i potrzeby i odróżniać je od tych za pomocą których Wielki Manipulator nami manipuluje (patrz reklamy)

¨      Pozwoli to nam odróżniać nasze własne motywy od narzuconych nam, niezgodnych z naszym interesem. Taka wiedza jest podstawą przeciwstawienia się woli manipulatora.