SZYBKIE ZAMKNIECIE

SZYBKIE ZAMKNIECIE.

Opis

Jest to wariant techniki zwanej „presją czasu”. Polega na presji polegającej na natychmiastowe (czy jak najszybsze zamkniecie rozmów).

 

Przykład biznesowy

Zobacz oczami wyobraźni rzutkiego biznesmena zacierającego energicznie ręce i mówiącego:

-          Szanowny panie, nie ma, co przeciągać sprawy: wszystko jest jasne, podpiszmy umowę i cześć. Czas to pieniądz, nie ma, na co czekać. Podpisujmy i po krzyku.

Jakże często w takiej umowie kryją się bardzo nie miłe dla nas niespodzianki. Z pozoru wydaje się, że jest technika nader prymitywna, ale w praktyce całe mnóstwo osób, całkiem doświadczonych w dziedzinie handlowania podpisuje najrozmaitsze papiery i umowy nie czytając wystarczająco uważnie najprzeróżniejszych warunków umowy … zwykle zamieszczanych drobnym druczkiem.

 

Przykład domowy

- Tato nie ma, co się dłużej zastanawiać daj mi te pieniądze na wakacje musze już wyjść koledzy czekają przed domem.

Obrona

¨      ,Rada, że „ pośpiech jest wyłącznie wskazany przy łapaniu pcheł” nic nie straciła ze swojej aktualności. Możliwość popełnienia błędów w sytuacji sztucznie kreowanego braku czasu jest poważna i należy być bardzo czujnym i nawet „kosztem rozczarowania” rozmówcy żądać takiej ilości czasu, jaka jest dla nas potrzebna do podjęcia decyzji.